A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény (a továbbiakban: Nkt.) 45.§ (2) bekezdése értelmében a 2010. szeptember 1. és 2011. augusztus 31. között született iskolaérett gyermekek a 2017/2018. tanév kezdetén tankötelessé válnak.

Fontos információk a beiratáshoz:

A beiratkozás időpontjai:

2017. április 20. (csütörtök) 8:00 - 19:00

2017. április 21. (péntek) 8:00 - 18:00

Helye:

Mórahalom, Barmos György tér 2.  - Titkárság

A beiratkozáshoz az alábbi dokumentumok szükségesek:

• A gyermek
    • személyazonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya),
    • születési anyakönyvi kivonata,
    • TAJ kártyája.
  • Az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolás, mely lehet:
    • óvodai szakvélemény,
    • járási szakértői bizottság szakértői véleménye,
    • sajátos nevelési igényű gyermekek esetében a Szakértői Bizottság szakértői véleménye.
  • Nyilatkozat az életvitelszerű lakcímről
  • A szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező nem magyar állampolgárok Magyarországon történő beiskolázásához szükséges dokumentumok: regisztrációs igazolás vagy tartózkodási kártya vagy állandó tartózkodási kártya
  • Nyilatkozat a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására (Ha csak az egyik szülő gyakorolja a szülői felügyeleti jogot, ennek alátámasztására szolgáló dokumentum lehet: a szülők gyámhivatalban felvett nyilatkozata a szülői felügyeleti jog gyakorlásáról, a másik szülő halotti anyakönyvi kivonata, gyámhivatali határozat, bíróság ítélet, gyám esetén: gyámhivatali határozat)
  • Diákigazolvány igényléshez