A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény (a továbbiakban: Nkt.) 45.§ (2) bekezdése értelmében a 2010. szeptember 1. és 2011. augusztus 31. között született iskolaérett gyermekek a 2017/2018. tanév kezdetén tankötelessé válnak.

Fontos információk a beiratáshoz:

A beiratkozás időpontjai:

Várhatóan 2017. április

Helye:

Mórahalom, Barmos György tér 2.  - Titkárság

A beiratkozáshoz az alábbi dokumentumok szükségesek:

• A gyermek
    • személyazonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya).
    • születési anyakönyvi kivonata
    • TAJ kártyája
  • Az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolás, mely lehet:
    • óvodai szakvélemény,
    • nevelési tanácsadás keretében végzett iskolaérettségi szakértői vélemény,
    • sajátos nevelési igényű gyermekek esetében a Szakértői Bizottság szakértői véleménye.
  • Tartózkodási hely (állandó bejelentett lakcím hiányában).
  • A szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező nem magyar állampolgárok Magyarországon történő beiskolázásához szükséges dokumentumok: regisztrációs igazolás vagy tartózkodási kártya vagy állandó tartózkodási kártya
  • Nyilatkozat a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására (Ha csak az egyik szülő gyakorolja a szülői felügyeleti jogot, ennek alátámasztására szolgáló dokumentum lehet: a szülők gyámhivatalban felvett nyilatkozata a szülői felügyeleti jog gyakorlásáról, a másik szülő halotti anyakönyvi kivonata, gyámhivatali határozat, bíróság ítélet, gyám esetén: gyámhivatali határozat)
  • Diákigazolvány igényléshez
    • NEK adatlap (Okmányirodában kell készíttetni, ahol szükség lesz a gyermek lakcímkártyájára, születési anyakönyvi kivonatára)