kezdo

Valid XHTML 1.0 Transitional

Móra Ferenc ÁMK - Hireink
Szakkörök

„ A számítógép embertelen: egyrészt tökéletesen programozott és szabályosan működik, ráadásul teljesen őszinte.” /Isaac Asimov/

ROBOTIKA SZAKKÖR

Az informatika, a programozás és a reáltudományok iránt fokozottan érdeklődő, tehetséges, kreatív diákok számára ajánljuk.

A foglalkozáson fejlődhet a tanulók algoritmikus gondolkodása, problémamegoldó képessége.

Tartalom:        Scratch programozás

LEGO MINDSTORMS EV3 robot programozása

Időpont: kedd 14:00-15:30 C102. terem

MATEMATIKA SZAKKÖR

A matematikában tehetséges gyerekeknek ajánljuk.

A foglalkozásokon a matematikaversenyekre készülünk, érdekes és izgalmas logikai feladatokat oldunk meg.

Időpont: hétfő 15:00-15:45 C002. terem

Hajrá Mórahalom, hajrá lányok!
2014.09.08-án az 5.a vendége volt Zemencsik Kitti,a mórahalmi női focicsapat kapitánya. Beszélgetett a gyerekekkel a sport fontosságáról, valamint a csapatjátékok összekovácsoló erejéről. Bemutatta a női csapatot, eredményeiket,és beszélt a jövőbeli terveikről is. A gyerekek kérdezhettek is a kapitánytól, valamint bemutatták a csapatról készített plakátjaikat.

A toborzójuk ITT megtekinthető.

Eseménynaptár 2014-15

Hurrá, iskolás lettem!
Az első osztályosok izgalommal teli táskával érkeztek, de a jókedv sem maradt otthon. Az első napok meséléssel, játékos tanulással teltek és természetesen a "mesebeli" iskolát is felfedezték Nóri-,Judit- és Marika nénivel.

Személyazonosító okmányok igénylése

Kedves Szülők!

Kiskorú gyermekek személyazonosító okmányának igényléséhez a tájékoztatót ITT olvahatják.

Tanévnyitó 2014-2015

Tanév rendje 2014/15.

A 2014/15-ös tanév legfontosabb dátumai:

Első tanítási nap: 2014. szeptember 1. (hétfő), utolsó tanítási nap: 2015. június 15. (hétfő).

Őszi szünet: 2014. október 27-től 31-ig,
(előtte utolsó tanítási nap: október 22., szerda, utána első tanítási nap november 3., hétfő)

Téli szünet: 2014. december 22-től 2015. január 2-ig,
(előtte utolsó tanítási nap december 19., péntek, utána első tanítási nap 2015. január 5., hétfő)

Tavaszi szünet: 2015. április 2-től 7-ig,
(előtte utolsó tanítási nap április 1., szerda, utána első tanítási nap április 8., szerda).

Tanévzáró

Szerenád
A 8. évfolyamosok szerenáddal búcsúztak tanáraiktól.

Maccabi kupa

Szép mórahalmi tájfutó sikerek születtek a 3 napos Homokháti Maccabi kupán.

Az összetett versenyt F12D kategóriában Zagyva Zalán nyerte, 3. lett  Apró Máté. F12C-ben pedig Gárgyán Dániel győzött az igen rangos mezőnyben. N14C-ben Gubicz Kata ezüstérmet nyert. A versenyző gyerekek szülei is remekeltek, hiszen Mihály Gyöngyi 1., Zagyváné Dósa -Rácz Szilvia 3. lett a kategóriájában. A Mórahalmon megrendezett éjszakai versenyen nagy  meglepetésre  a 18 éves lányok között Apró Vivien győzött, aki az összetett versenyben 4. helyezést ért el.

Egy héttel korábban Pirtón a megyei középtávú bajnokságon győzött Zagyva Rebeka, ezüstérmes lett Gubicz Kata és Zagyva Zalán, bronzérmes Talmácsi Bori és Gárgyán Dániel.

<< Első < Előző 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Következő > Utolsó >>

1. oldal / 12