logo-1055837458.png

Április a 25 éves Zeneiskolában

A márciusi számban beszámoltunk a versenyeken elért kiváló teljesítményekről.

Sajnos az előző számban kimaradt egyik nagyon tehetséges kis fuvolista növendékünk. Ő Ruzsics Gréta – fuvola, ( tanára: Bíró Sarolta ) aki a Deszki Marosmenti Fesztiválon képviselte iskolánkat kiváló eredménnyel, hiszen ezüst minősítést kapott.


Április eleje is bővelkedett a versenyekben. Elsőként ápr. 7-én Üllésen, a Fontos Sándor napokon szerepeltünk 16 kisgyermekkel.
Talmácsi Luca, Márton Krisztina, Kovács Zsófia, Farkas Jordána, Vadász Fanni – zongora – (Farkas Jácinta)
Gyurákovics Eszter, Hajagos Flóra, Szekeres Eszter – hegedű- (Berente Istvánné)
Berkó Gergő, Szabó Zoltán – trombita, Szabó Ágnes – vadászkürt – (Czifra Dániel)
Haumann Tódor, Kovács Milán – harsona – (Szalai Krisztián)
Ruzsics Szilárd, Gigacz Milán – klarinét – (Vastag István)
Berta Ágnes – kézműves – (Koisné Kőrösi Rozália)
Itt a verseny három kategóriában zajlott, attól függően, ki, hány éve foglalkozik a zenével.
Iskolánk tanulói nagyon szép eredménnyel zárták a fesztivált! Szabó Ágnes, Szekeres Eszter, Berkó Gergő és Szabó Zoltán harmadik, Haumann Tódor és Farkas Jordána – Kovács Zsófia – Vadász Fanni – (hatkezes zongora- kamara) második, Kovács Zsófia, Gigacz Milán és Ruzsics Szilárd pedig első díjat kapott, mindenki a maga kategóriájában. Berta Ágnes versillusztráció kategóriában második helyezett lett.

 

Április 11-én került sor a 25 éves rendezvénysorozat keretein belül Slaven Balać ifjú tehetség mórahalmi szóló-koncertjére.

Slaven Balać 2003. 04. 03 – án született Újvidéken. Zenei tanulmányait 7 éves korában kezdte édesapja, Slobodan Balać növendékeként. Már ekkor hivatásaként tekintette zene iránti érdeklődését. Szülei mindenben támogatják fiuk kiteljesedését, előrehaladását és művészeti nevelését. Jelenleg a Lazareváci Marko Tajčević Alapfokú Zeneiskola harmadikos növendéke. Tanára: Goran Stojanović (magiszter). Kitartó és szorgalmas munkája eredményeként korán felhívta magára a figyelmet számos országos és nemzetközi versenyen, ahol elnyerte több szakember elismerését. A koncerten, Melita Benčić kísérte zongorán.
A közel egy órás koncerten, mindenkit elkápráztatott klarinét-játékával. Kifinomult hangja, virtuozitása, korát meghazudtoló érettsége igen figyelemfelkeltő volt számunkra.
A rendezvényen felléptek még Ruzsics Szilárd és Gigacz Milán, intézményünk klarinétos növendékei, akik másnap a Szentesi Megyei Fafúvós Versenyen szépen szerepeltek. Felkészültségük, jó kiállásuk ismét elkápráztatta a zsűrit. Milán első, Szilárd második lett.

 

És akkor egy kis előzetes a negyed évszázados iskola rendezvénysorozatából!
Április 29-30-án tartják néptáncosaink a tőlük már megszokott fergeteges stílusban, a „Néptánc-Gála” műsorukat.
Május 12-én 18 órakor kerül sor, a 25 éves iskola rendezvénysorozatának lezárásaként a Fúvószenekar „Magyar Zenei Estjére”.
Mindkét eseményre szeretettel várjuk az érdeklődőket!

Weboldalainkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk látogatóink részére.  Részletes leírás